Co sprawia Ci PRAWDZIWĄ przyjemność?

szczęscie radość, fajny blog

Czy istnieje w Twoim życiu coś, co sprawia Ci prawdziwą radość? Taką najprawdziwszą, najszczerszą. Coś co aż wyrywa Cię z laczków, gdy tylko o tym pomyślisz. Coś, co wspominasz z tak wielkim uśmiechem, że nawet nie podejrzewałeś się o tak wysportowane mięśnie twarzy. Wiecie, z przytupem.

 

A czy jeżeli taka rzecz istnieje, to czy poświęcasz jej wystarczająco dużo czasu?

 

Utracone pasje

Często dopada nas życie. Rutyna codzienności i nadmiar obowiązków sprawiają, że jako czas wolny traktujesz te kilka samotnych minut w toalecie. I ja to doskonale rozumiem. Bywa ciężko, wiadomo. Szkoła, studia, praca czy rodzina – wszystkie te rzeczy traktujemy priorytetowo. I to jest normalne! Szkoda tylko, że ze względu na to czasami tracimy samych siebie. Rezygnujemy ze swoich pasji i prawdziwych przyjemności. I ja wiem, że w niektórych sytuacjach po prostu inaczej się nie da. Doba ma 24h a człowiek jest tylko człowiekiem. Pewne sprawy zwyczajnie trzeba odpuścić. Ja to naprawdę rozumiem, wiem, wcale nie oceniam tego źle. Po prostu jest mi przykro. Bo tracimy tak wiele, po prostu.

 

A może jednak…

Może warto spróbować. Nie mówię, że codziennie. Nie mówię, że od razu po 5 godzin. Troszeczkę. Dać sobie namiastkę radości. Poświęcić czas temu, co uwielbiamy! Bo wiesz, to że raz na jakiś czas wybierzesz własne towarzystwo zamiast czasu z bliskimi to nie żadna zbrodnia! Co więcej, jeżeli Cię bardzo kochają to z pewnością będą Cię w tym wspierać! A może jednak warto spróbować?

 

Dla mnie czymś, co aż wyrywa z butów jest trening na trampolinach. Naprawdę to kocham! Najpierw trenowałam codziennie. Potem zmieniłam mieszkanie, było zbyt daleko. Nie trenowałam wcale. I było mi źle. Jasne, inne treningi są super, ale ten … to jest moje życie! I ta jedna godzinka, ten czas, który na to poświęcam to jest coś, co bardzo cenię.

 

Tobie też życzę takiej pasji. Czegoś, czemu będziesz oddany. Jeszcze bardziej życzę Ci tego, byś nie odpuszczał całkowicie tych prawdziwych przyjemności. Nie rezygnuj z siebie. Poświęcaj się innym, ale pamiętaj o sobie! Jesteś bardzo ważny – nigdy tego nie zapominaj!

 

Zrób coś pozytywnego dla siebie!

 

Psst! Chcesz wiedzieć, kiedy pojawi się kolejny wpis? Zajrzyj na Facebooka lub Instagrama!