Pomoc? Nie, dziękuję!

fajny blog, śmieszne teksty, nuda

Samodzielność jest super, to oczywiste. Fajnie być po prostu zaradnym! Fajnie też znać granice. Jakoś nie widzę zalet w zadręczaniu się tylko dlatego, że czegoś nie potrafisz! To nie jest pozytywne, nie rekomenduję, nie polecam i ogólnie to 2/10! Wiecie, moim zdaniem najbardziej optymistyczne jest życie w zgodzie z samym sobą. Naprawdę nie warto wiecznie czegoś sobie zarzucać!

Stawiając sobie zbyt wielkie wymagania narażamy się na większy zawód. Trzeba mierzyć siły na zamiary i takie tam.

Nie jesteś superbohaterem, a doba ma 24 godziny. Istnej pewne ograniczenia, których nie jesteś w stanie przeskoczyć. Pogódź się z tym. Im szybciej, tym lepiej dla Ciebie. Zajechało trochę kołczingiem, więc lepiej przejdźmy do konkretów!

 

Pomoc? Tak, poproszę!

Nigdy nie potrafiłam malować paznokci. Próbowałam się nauczyć, słuchałam dobrych rad i dalej nic. Totalne beztalencie. Co zrobiłam? Zapisałam się do specjalistki! Tak, wiele dziewczyn robi hybrydy w domu. I super! Ja nie umiem. Jestem gotowa zapłacić za to, że ktoś zrobi to za mnie. I to nie jest żaden wstyd. Nie muszę umieć wszystkiego! Słuchajcie, przecież po to są te wszystkie usługi by z nich korzystać. Wiem, że panuje moda na tego typu samodzielność. Jednak to nie jest powód by się zadręczać! Nie potrafisz czegoś zrobić? Trudno! Poproś o pomoc. I hej, to że płacisz za czyjąś wiedzę i umiejętności to jest normalna sprawa! Nie bądź Janusz!

Paznokcie to oczywiście drobniutki problem. Jednak taką samą zasadę warto zastosować w innych aspektach. Czym jest prawdziwa zaradność? Poszukiwaniem rozwiązań na pojawiające się problemy! Kto doświadczy podstawowej matmy ten wie, że często istnieje więcej niż jedno rozwiązanie. Ważne, żebyś je znalazł.

Nosz proszę Was, dom też chcesz calutki sam wybudować? Beż żadne pomocy? Powodzenia

 

Ale ja chcę umieć!

Super! Dobrze jest się rozwijać. Dlatego nie bój się zapytać o radę. Może ktoś jest w stanie Cię czegoś nauczyć, polecić książkę albo kurs. Zawsze, ale to zawsze warto zapytać. To czy i jaką odpowiedź uzyskasz, to inna sprawa. Pożyjemy, zobaczymy. Teraz po prostu działaj. W przeciwnym razie całe życie będziesz w tym samym miejscu.

 

Z tego tekstu wystarczy zapamiętać jedno, Nie wstydźcie się niewiedzy i braku umiejętności. Nie wmawiajcie sobie, że wszystko trzeba robić samemu. Nie ma głupich pytań, dlatego warto je zadawać. A gdy potrzebujesz pomocy, po prostu o tym powiedz!

 

Zyczę Wam pozytywnego dnia!

Psst! Nie przegap kolejnych tekstów! Dowiesz się o nich z fejsa i instagrama!