Światowy Dzień Optymisty - to dziś!

optymizm, dzień optymisty

Kochani, nasz Optymistyczny Team obchodzi prawdziwe święto! Panie i Panowie, dziś, 21 sierpnia obchodzony jest Światowy Dzień Optymisty. Na tym blogu po prostu nie można o tym zapomnieć! Dlatego z przyjemnością opowiem Wam skąd wzięło się to święto, jaki ma cel i dlaczego jestem z niego aż tak bardzo dumna! Na koniec zostawię Wam kilka pozytywnych słów z tej okazji. Gotowi?

 

Światowy Dzień Optymisty – Nasz dzień

Światowy Dzień Optymisty to młodziutkie święto. W dodatku powołane u nas, w naszym kraju! W kraju Januszy, gdzie sportem narodowym jest narzekanie! Sami rozumiecie, jaka jestem z tego dumna! To oznacza, że jest coraz lepiej. Nas optymistów jest coraz więcej i to wszystko powoli staje się realne, oficjalne, potwierdzone. Ja nie mogłabym wyobrazić sobie nic piękniejszego, to jak spełnienie wszystkich moich marzeń! W 2016 roku z inicjatywy Fundacji JESTEM OPTYMISTĄ powstało wspomniane wcześniej święto. Jego celem jest oczywiście propagowanie optymistycznej postawy i pozytywnego nastawienia do życia. Uwierzcie mi, skaczę z radości na samą myśl o tym wszystkim. Cudo, no cudo!

To jest nic. Fundacja organizuje również wydarzenie pod nazwą Światowy Festiwal Optymizmu. Ja oczywiście mam spóźniony zapłon, święto było w ostatni weekend. No nic, dowiedziałam się zbyt późno, ale za rok na pewno nie przegapię! Zostawiam Wam link do strony tej fundacji i ich fanpage na fejsie (klikajcie w różowe). Naprawdę warto się nimi zainteresować, mają piękną ideę.

 

Optymisyczna w Dzień Optymisty

Ja również chciałabym dołożyć swoją cegiełkę do dzisiejszego dnia. Właściwie mam nadzieję, że robię to codziennie! Staram się jak mogę, by zarażać innych pozytywną energią. Zresztą, zgromadziłam już tutaj malutką, ale jakże fantastyczną społeczność osób pozytywnie nastawionych do życia. Jestem z tego szalenie dumna!

 

W takim dniu jak dziś z pewnością mogłabym użyć wielu górnolotnych określeń i opowiadać Wam, jak ważny jest optymizm. Wolę zrobić to prościej i bardziej konkretnie. Słuchajcie, optymiści mają po prostu łatwiej w życiu! Tak, to jest realny sposób na ulepszenie swojej codziennej rutyny, poprawę samopoczucia i osobiste spełnienie.

Optymizm to nie tylko jakiś tam pogląd filozoficzny, zdefiniowany gdzieś w encyklopediach. To jest styl życia. Styl, który to życie odmienia. Optymizm to pozytywne nastawienie, życzliwość wobec innych i zwyczajna radość życia! To również spełnianie swoich marzeń i realizacja celów w wierze, że wszystko pójdzie dobrze. To sposób na lepsze samopoczucie i zadowolenie z siebie. To jest szczęście, no. Serio.

 

Optymizm – jak to zrobić?

Od pierwszych dni tego bloga upieram się przy jednym. Optymizm nie jest cechą, z którą się rodzisz. To można w sobie wypracować! I tak naprawdę wcale nie potrzeba wiele. Wystarczą kosmetyczne zmiany i drobne nawyki. I wiara. Wiara w to, że możesz. Wiara w samego siebie. I wiesz co? Nie jesteś w tym sam. Bo prawdziwy optymista zawsze Ci w tych zmianach pomoże. Ja Ci zawsze w tym pomogę. Inni blogerzy którzy również zajmują się tą tematyką (a na szczęście jest ich wiele!). Twoja ciocia albo sąsiadka. Wszyscy Ci, którzy mają w sobie pozytywną energię zawsze, ale to zawsze z chęcią się nią podzielą. Bo o to w tym wszystkim chodzi!

Jeżeli masz ochotę jeszcze dziś zrobić coś w tym kierunku zapraszam Cię do kilku moich tekstów. Tutaj znajdziesz złotą zasadę optymizmu, czytelnicy bloga bardzo lubią ten wpis! A tu przeczytasz o 10 przykazaniach optymisty. Wiesz, od tego wszystko się zaczęło. Zapraszam!  A jeżeli chcesz po prostu porozmawiać, napisz do mnie! Na fanpage ZAWSZE odpowiadam. Możecie też pisać maile na adres optymistyczna.blog@gmail.com . Ja tutaj jestem i zawsze byłam dla Was!

 

Wiecie, ja tak szalenie ekscytuję się dzisiejszym świętem, bo jego przesłanie jest podsumowaniem całego bloga, wszystkiego co robię w sieci.  To święto to piękna inicjatywa naszej polskiej fundacji. Kurcze, ja naprawdę jestem z tego szalenie dumna! Mam nadzieję, że te wszystkie działania nie pójdą na marne, a pozytywna aura zostanie z nami przez cały rok!

 

Pozdrawiam i życzę Wam pozytywnego dnia!

 

Psst! Masz ochotę na jeszcze więcej optymizmu? Polub Optymistyczną na fejsie. Zapraszam Cię również na mój Instagram.